عکاسی تبلیغاتی و اهمیت آن در جذب مشتری

عکاسی در ابتدا به عنوان یک علم پا به عرصه ظهور گذاشت ، اما اکنون به عنوان یک هنر مهم، در بخش های مختلف صنعت وتجارت به کار گرفته می شود. در عصر حاضر، با توجه به گستردگی محصولات تولیدی توسط حجم وسیعی از تولید کنندگان، روش های تبلیغاتی گوناگون به کار گرفته می شود. همانطور که می دانیم و احتمالا در کتاب های آموزش مهارت های فروش خوانده ایم، تبلیغات یکی از مهم ترین ارکان در معرفی، تثبیت و فروش محصولات و در واقع جان تجارت است. در این مقاله قصد داریم تا در مورد عکاسی تبلیغاتی صحبت کنیم و اهمیت آن را در چند نکته ساده بیان کنیم.

۱- اینترنت، پلی برای موفقیت

از زمان به وجود آمدن اینترنت ، رشد عکاسی تبلیغاتی شتاب فزاینده ای پیدا کرد. اینکه محصولی آن سر دنیا تولید شود و در عرض چند ثانیه در این سوی دنیا دیده شود، تا همین چند دهه قبل قابل باور نبود. اما اکنون کافیست تا گشتی در اینترنت بزنید، عکسی زیبا و خلاقانه از یک محصول مشاهده کنید و برای سفارش آن دست به کار شوید.

 

 

۲- شبکه های اجتماعی، هلو برو توی گلو!

رشد بسیار سریع شبکه های اجتماعی، تقریبا در تمام جوانب زندگی ما تاثیر زیادی گذاشته است. حضور یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون نفر در فیس بوک، ۸۳۰ میلیون نفر در گوگل پلاس و حدود ۳۳۰ میلیون کاربر فعال در اینستاگرام، نشان از اهمیت فوق العاده اینگونه شبکه های اجتماعی می دهد. در گذشته شما برای کسب و کارتان یک پوستر سفارش میدادید و پس از چاپ مجبور می شدید آن را به دست پخش کننده ها برسانید و نهایتا در طول یک روز، آن را به صد الی ۱۰۰۰ نفر نشان میدادید، حالا با طراحی یک آگهی و سپردن آن به یک کانال پر بازدید در یک شبکه اجتماعی می توانید محصول خودتان را به چندین میلیون نفر در طول روز نشان دهید.

۳- چرا عکاسی تبلیغاتی اهمیت بیشتری پیدا کرده است؟

· رقابتی تر شدن بازارها، محصولات و خدمات: اگر در گذشته حق انتخاب محدود تری برای خرید یک محصول مانند دوربین عکاسی یا گوشی موبایل داشتید، اکنون فضای رقابتی شدیدی که در جریان است، حق انتخاب آزادانه تری به شما میدهد و این هشداری است به تولید کنندگان تا روش های تبلیغاتی خود را متنوع و به روز کنند و در این راه، عکاسی تبلیغاتی موضوع مهمی است. چرا که مشتری، اول از همه با دیدن یک محصول ترغیب می شود تا آن را بخرد.
· پیشرفت فناوری در هنر عکاسی: تا همین چندسال قبل، برای تبلیغ یک لباس، یک مدل باید به استودیوهای عکاسی میرفت و پس از عکاسی با روش های قدیمی روی عکس کار می شد تا نهایتا عکسی خوب تولید شود. ، اکنون می توان با ایده ای خلاقانه، یک دوربین قوی و برنامه های مختلف، عکس های با کیفیت و ترغیب کننده ای تولید کرد.· گسترش فروشگاه های آنلاین: قبل از تجاری سازی هنر عکاسی، مجبور بودیم هرآنچه می خواهیم بخریم را به چشم ببینیم، لمس کنیم و آن را تست کنیم. اما برای خرید آنلاین، امکان لمس فیزیکی محصول و امتحان کردن آن نیست. به همین دلیل عکاسی تبلیغاتی باید آنقدر حرفه ای، خلاقانه، هوشمندانه و مدرن باشد تا بتواند تمامی زوایای محصول اعم از رنگ، ابعاد و سایز آن را به درستی به مخاطب نمایش دهد. فروشگاه های آنلاین در ایران با اینکه هنوز اولراه قرار دارد، همین الان نزدیک به ۰۳هزارمیلیارد تومان گردش مالی دارد. (برای بازدید از چند فروشگاه آنلاین موفق به این آدرس ها مراجعه کنید. بامیلو، رنبیل، کیمیا)
· تصویرسازی در ذهن مشتریان: یک روش برای سرمایه گذاری غیر ملموس، اثرگذاری بر ذهنیت مشتری در دراز مدت است. اینکه یک نفر با دیدن یک تصویر به یاد نام تجاری و برند شما بیفتد، تاثیر عکاسی تبلیغاتی را نشان می دهد.

۴- چند توصیه راجع به عکاسی تبلیغاتی:

اگرچه هزاران نکته باریک تر از مو و آموزش های ویژه ای هرروزه در مورد این موضوع منتشر می شود، اما در اینجا چندتا از مهم ترین این نکات را برایتان شرح میدهیم.
o از تمام زوایای محصول عکس بگیرید. به این ترتیب تصویر ملموس تری به مخاطب خود ارائه می دهید و آن را باورپذیر تر می کنید. شما باید آنقدر حرفه ای عمل کنید تا بتوانید فرق شکر و نمک را با عکس نشان دهید.
o ویژگی های یک عکس خوب باید رعایت شود. این ویژگی ها شامل وضوح بالای عکس، کادربندی مناسب،
خلاقانه بودن طراحی، مفهوم و موضوع قابل فهم و اصالت عکس است.
o بهتر است سعی کنیم در عکاسی تبلیغاتی، به نیاز مخاطب اشاره کنیم،راه حل خود را بگوییم، روش های خرید
را شرح دهیم و مخاطب را برای خرید محصول قانع کنیم.
o به همراه عکس های تبلیغاتی، بهتر است محتوایی کوتاه، اثربخش، ساده و مفید تولید کنید. این محتوا علاوه بر اینکه اطلاعاتی ساده و کوتاه به مخاطب ارائه می دهد، حس خوشایندی را به او انتقال می دهد. اما اگر محتوای ارائه شده پیچیده و خسته کننده باشد، اثربخشی و کارایی خود را از دست می دهد.


آژانس تبلیغاتی عاج با استفاده از تجربه ی مدیران کارکشته، خلاقیت جوانان با استعداد و آموزش دیده و با رعایت اصول حرفه ای و مدرن ، در پی تثبیت برند و توسعه کسب و کار شماست.

برای بهره مندی از خدمات تخصصی، با ما تماس بگیرید


 

وبلاگ های مرتبط

عکاسی صنعتی و تفاوت آن با عکاسی تبلیغاتی عکاسی دارای سه جنبه علمی، هنری و صنعتی است. این پدیده به عنوان پدیده‌ی علمی متولد، به شکل یک صنعت گسترش و...
طراحی فصلی بسته بندی محصولات مختص ایام مختلف سال
چطور میشود که یک بسته بندی محصول مناسب را انجام داد؟ یا اینکه سرانجام برای محصول شما نتیجه مطلوبی خواهد داشت؟ ما در ادامه درباره 4 نکته ای که برای...
اگر تصمیم دارید برای کسب و کار خود یک کتاب الکترونیکی تهیه کنید، فکر بسیار هوشمندانه ای کرده اید. تهیه کتاب الکترونیکی برای کسب و کار یکی از محبوبترین استراتژی...